A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez!
Kategóriák / Termékek

Problémás haj– de mégis mi a gond vele?

2018. 04. 11. 10:44:41

problemas-zsiros-haj

Mindannyian tökéletes hajkoronára vágyunk, különösen, hogy minden reklám fenékig érő, fényes, vastag szálú, egységes színű és fényű hajkoronával rendelkező modellel van tele.

Először is szögezzük le, hogy azokat a hölgyeket képszerkesztő programok segítségével varázsolták olyanná, majd próbáljuk meg elfogadni azt, hogy különféle hajtípusok léteznek, vagyis ha nem olyan jellemzőkkel bír a hajunk mint a barátnőnké, szomszédunké, az még nem feltétlenül probléma.
 

Érdekes, hogy általában mindenkinek az rossz, ami van: akié göndör az cserélne a sima hajúakkal vagy az élete felét kisimítással tölti. Akié sima, az daueroltat, aki szőke az barnára festi és fordítva. Persze vannak igazi problémák, amelyekre senki se vágyik: a túlzott zsírosodás, a korpa mindannyiunk számára egyformán kellemetlenség, sőt akár betegség tünete is lehet.
 


A hajproblémákat három csoportba sorolhatjuk


Rossz kezelés miatti problémák, a nem megfelelő életmód és táplálkozás miatti problémák és azok a hajgondok, amelyek hátterében rendellenes testi működés áll.

 

► Az első csoportba soroljuk azokat a kellemetlenségeket, amelyeket a különféle drasztikus adalékanyagokat tartalmazó samponok okoznak (pl. fájdalmas pattanások a fejbőrön). 

 

► A másodikba azokat az eseteket, amikor például a táplálkozásunk következtében zsírosodik fokozottan a hajunk. 

 

► A harmadikra jó példa ha mondjuk felborul a hormonháztartásunk és ennek következtében indul be fokozott zsírosodás vagy éppen hajhullás a fejbőrön.

 

A leggyakoribb hajgond a korpa


Szinte minden második embert érint a korpának nevezett látványos és kellemetlen jelenség. A fejbőr viszket, a haj gyorsan zsírosodik, a fehér pelyhek meg csak hullanak a vállunkra, mint a hó...

 

A korpa oka a Pityrosporum ovale elnevezésű, egyébként a fejbőrünkön élő gomba végletes felszaporodása. A megnövekedett gombamennyiség gyorsabb megújulási ciklus felvételére stimulálja a fejbőrt, így nagyobb mennyiségben termelődnek az elhalt hámsejtek, amelyek összetapadva, egyszerre hagyják el a fejbőrt.

A fejbőrt érintő fertőzéses problémákat hatékonyan kezelheted teafaolajjal – akár úgy, ha néhány cseppet a megszokott samponodhoz adagolsz.

 

Mindent a zsíros haj problémájáról


A fejbőrünk irha rétegében a hajszálak töve (hajhagyma) szőrtüszőkben helyezkedik el, amelyekből a pórusokon át tör a felszínre. A hajszál élő része a hajgyökér, de a bőrön kívül elhelyezkedő, vékony, színes szálakat már élettelen sejtek alkotják. 

 

A szőrtüsző mellett faggyúmirigyek is találhatóak, ezek egyrészt a fejbőr, másrészt a hajszálak felületét vonják be a védelmüket ellátó zsírréteggel.

A hajszálak kinézete (fény, selymesség, puha tapintás) attól függ, hogy a felületüket borító védelmi réteg milyen állapotban van: ha a réteg megsérül, a hajszálak szerkezete is megváltozik, ettől lesznek fénytelenek, töredezettek, szárazak.
 

A haj zsírosodása természetes dolog, védelmi célokat lát el, ugyanakkor ha a zsírosodás túlzott mértéket vesz fel, az kellemetlenségeket okoz és belső problémákat jelezhet.

A zsíros haj nem csak azért kellemetlen, mert gyakran kell mosni és ez egy lefelé vezető spirállá is válhat (minél gyakrabban mossuk, annál gyorsabban zsírosodik), hanem ezért is, mert a megvastagodott zsírrétegben felszaporodhatnak a fejbőrön egyébként is jelen levő gombák, illetve különféle mikrobák telepedhetnek meg, így gyulladások alakulnak ki, korpásodás jelentkezhet.
 

Ha olyan mértékű a zsírosodás, a faggyú visszafolyhat a szőrtüszőbe, elzárja a természetes ürülés-tisztulás útját, a bennrekedt dolgok bekristályosodnak, és elzárják a haj gyökerét a tápláló oxigéntől, felborítják annak anyagcseréjét. Így a hajszál először csak vékonyodni kezd, de ha a helyzet romlik, leállhat a hajnövekedés és kihullhat a haj.
 

A seborrheás dermatitisz, amely a fejen jelentkezik, szintén fokozott zsírosodással, ezzel összefüggésben gyullad területek kialakulásával, viszketéssel, korpázással és hajhullással jár.
 

A fokozott zsírosodást és a korpásodást olyan szerekkel érdemes kezelni, amelyek egyszerre segítenek az elhalt hámsejtek eltávolításában, a betokosodott szőrtüszők tisztulásában, a fejbőr-anyagcsere javításában és a bőr-haj védőrétegének helyreállításában. 
 

A MediNatural- teafaolajas sampon- nagyszerű társad lesz ennek a kellemetlen problémának a kezelésében.

A teafaolaj élénkíti a vérkeringést, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású, ugyanakkor kíméletes és védőréteget képez a haj és a fejbőr érzékeny részein. Szabályozza a faggyútermelést és megakadályozza a korpásodást okozó mikrobák megtelepedését és elszaporodását. A samponhoz adagolt keratin hozzájárul a haj egészséges szerkezetének kialakításához és megőrzéséhez, mélyen hidratálja a hajszálakat.