A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez!
Kategóriák / Termékek

Hello, TEAFAOLAJ → Pá-pá korpa, gomba, pattanás!

A MediNatural Teafaolaj az egyik legkedveltebb illóolajunk , felhasználási lehetősége szinte végtelen. Korpás, problémás fejbőrre, zsíros, túlterhelt, pattanásos arcbőrre, kézen és lábon előforduló körömgomba elleni bőrápoló olajokban, fertőtlenítő oldatok összetevőjeként szájpenészre, fogínygyulladásra, különösen előnyös alkalmazása. 

Rendezés:

MediNatural Ausztrál Teafa illóolaj (5ml)

A teafaolaj természetes és sokoldalú megoldás az arcápolástól a háztartási felhasználásig!
1.490 Ft
(47)

MediNatural Ausztrál Teafa illóolaj (20ml)

A teafaolaj természetes segítség pattanásos bőrre, körömgombára és korpás fejbőrre!
2.990 Ft
(453)

MediNatural BIO Ausztrál Teafaolaj (5ml)

Ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból! Az egyik legismertebb illóolaj. Bőrgomba elleni készítményekbe különösen előnyös alkalmazása.
2.140 Ft
(19)

Teafaolajos mattító, tisztító krémpakolás zsíros bőrre

bitang jó pakolás tág pórusú, pattanásos bőrre
4.290 Ft
(70)

MediNatural Teafaolaj Arctej

zsíros, pattanásos, kombinált, érzékeny bőrre ajánljuk
2.750 Ft
(84)

Natúr Teafaolajos csomag - problémás bőrre és zsíros hajra

Hello, Teafaolaj → Pá-pá korpa, gomba, pattanás! 
7.999 Ft
(46)

Pattanás STOP csomag-problémás bőrre

Ezt a csomagot tengernyi elégedett vásárlói visszajelzés alapján állítottuk össze,  kifejezetten pattanásos bőrre.

5.637 Ft
(134)

Teafaolaj Sampon +KERATIN - normál és zsíros hajra 250ml

Viszlát, zsíros korpás haj! Nem tartalmaz! Sls-t, parabéneket, mesterséges színezéket-illatanyagot
2.890 Ft
(166)

Arctisztító csomag zsíros bőrre

Neked is ősellenséged a zsírosan fénylő bőr? Az alapos, de nem szárító arctisztítás a zsíros bőr ápolásának kulcsa! 
7.637 Ft
(24)

A Teafaolaj

Bár neve kissé megtévesztő, a teafaolajnak nincs köze sem a teákhoz, sem a fákhoz, viszont az egészségmegőrzéshez, szépségápoláshoz annál inkább. A gyakran csodaszerként emlegetett teafaolaj eredetileg Ausztráliából származik, egy ottani őshonos cserje, a melaleuca alternifolia leveleiből és rügyeiből kinyert illóolaj. Az ausztrál őslakosok már évezredek óta használják előszeretettel gyógyászati célokra, és ahogy nálunk is egyre jobban terjed a természetes hatóanyagok alkalmazása, egyre többször találkozunk mi is a teafaolaj áldásaival. Bár belsőleg mérgező, külsőleg, a bőrön alkalmazva számos kedvező gyógyhatását figyelhetjük meg. Maga az esszenciális teafaolaj vagy színtelen, átlátszó, vagy halvány sárgás színű, jellegzetesen friss, kissé kámforos illatú, rendkívül sokoldalúan használható, erőteljes fertőtlenítő, gombaölő és sebgyógyulást elősegítő illóolaj. Bőrfertőzéseknél ecsetelésre, borogatásra, párologtatásra, vagy aromaterápiás fürdőkben is használhatjuk, de alkalmazása nem csupán bőrproblémákra korlátozódik: bevethető még fejtetű ellen, vagy éppen a zsíros, korpás haj kezelésére is, de alkalmazható rovarriasztóként is. A teafaolajat a cserje leveleiből és rügyeiből gőzdesztilláció során nyerik ki, amely során egy tonna alapanyagot használnak fel 6-10 kg esszenciális olaj kinyeréséhez. A növény 5-6 méter magasra nő meg, tűszerű levelei vannak, az eukaliptusz és a mirtusz rokona.

 

A teafaolaj felfedezése

 

Az 1770-es években a brit felfedező, Cook kapitány figyelt fel arra, hogy az ausztrál bennszülöttek sokoldalú gyógyító szerként használják a teafa leveleit. Az égéseket, vágásokat, bőrfertőzéseket a levelek összezúzásával kapott péppel kenték be, illetve bőrfertőzések esetén mágikus fürdőket vettek olyan kis lagúnákban, ahova a teafa levelei hullottak be – így alakítva ki természetes gyógyfürdő helyeket. De az alkalmazás nem állt meg itt: a levelekből főzetet készítettek, és azt itatták a betegekkel különböző betegségek esetén. Maga Cook kapitány is erős teát főzetett hajója legénysége számára a cserje leveleiből, és a legenda szerint maga a teafa elnevezés is tőle ered. A növényt hazaszállította a tudósoknak tanulmányozásra – ám egészen addig nem foglalkoztak vele a kutatók, míg az 1930-as években az ausztrál orvosok el nem kezdték a műtét utáni sebek fertőtlenítésére használni. A brit kutatások megkezdése után hamarosan közölte is a British Medical Journal, hogy a teafaolaj erős fertőtlenítő, ami nem mérgező és nem okoz irritációt. Sokkal hatásosabbnak bizonyult, mint az akkoriban ismert legerősebb fertőtlenítőszer. A II. világháborúban a teafaolaj az ausztrál katonák és tengerészek elsősegély dobozaiban is helyet kapott; az ausztrál lakosság ekkoriban már széles körben alkalmazta gombás fertőzések és egyéb bőrbetegségek mindennapos kezelésére.

A teafaolaj egyedülálló ereje

 

A teafaolaj majdnem 100 különböző kémiai összetevőből áll. Fő alkotóeleme a mintegy 30%-ban jelen lévő terpinén-4-ol; elsősorban ennek tudható be erős gyulladáscsökkentő és anti-mikrobális hatása. A szokásos háztartási fertőtlenítőszereinknél négyszer-ötször erősebb, a teafaolajat tartják az ember által ismert legerősebb fertőtlenítőnek. Egy másik fontos hatóanyaga az 1,8-cineol; elsősorban ez felel az allergiás bőrreakciók kiváltásáért, ami önmagában nem kívánatos hatás, viszont mellette fájdalomcsillapító és nyákoldó hatása is van, így a teafaolaj hatékonyan alkalmazható akár légúti megbetegedések kezelésére is. A teafaolaj hatékony a fertőző organizmusok mindhárom kategóriájával, vagyis mind a vírusokkal, mind a baktériumokkal, mind pedig a gombákkal és a penésszel szemben. Összetételében 15 féle olyan hatóanyag szerepel, amelyek mindegyike külön-külön is hatékonyan alkalmazható a legkülönfélébb bőrproblémák és fertőzések kezelésére.

 

Mire figyeljünk különösen a teafaolajnál?

 

Mint jeleztük, belsőleg mérgező, így mindenképpen ügyelni kell arra, hogy szájba, szembe ne kerüljön. A mérgező hatás a lenyelt mennyiségtől függően pár óráig vagy napig tartó kellemetlen tünetekben, például szédülés, hányinger, hányás, hasmenés, zavarodottság, hallucinációk, izomgyengeség stb. megjelenésében nyilvánul meg, halálesetről eddig még nem történt feljegyzés. A teafaolajat csak nagy körültekintéssel alkalmazzuk a szem és a száj környékén, a közvetlen környezetet gondosan elkerülve, továbbá túlérzékeny bőrűek, kismamák és babák inkább kerüljék a használatát. Mivel erőteljes illóolajról van szó, az érzékeny személyeknél allergiás reakciókat is kiválthat, valamint fellángolhatnak gyulladásos bőrbetegségek, illetve erősödhet az ekcéma is. A teafaolaj használata során figyelni kell a koncentrációra is.

 

Hogyan alkalmazzuk a teafaolajat?

100%-os teafaolaj kizárólag körömgomba vagy szemölcs kezelésére javasolható, és bár nincsenek olyan kutatások, amelyek meghatároznák a még biztonságosan alkalmazható koncentrációját, a kozmetikumokban 5-10% közötti koncentrációban találjuk meg. Ennek megfelelően a teafaolajat ne töményen, hanem vízzel hígítva, vagy más olajokkal keverve használjuk, és mindig ügyeljünk a megfelelő adagolásra! Helyi kezelésekre naponta legfeljebb kétszer, és legfeljebb 6 hónapon keresztül lehet alkalmazni, utána mindenképpen szünetet kell tartani!

Teafaolaj a felületes bőrfertőzések kezelésére

Klinikai vizsgálatokkal is alátámasztották, hogy a teafaolaj 10%-os koncentrációban hatékonyan bevethető a Staphylococcus aureus baktériummal szemben, ami a felületes bőrfertőzések túlnyomó többségét okozza. Más 100% tisztaságú természetes – például mandula vagy olíva – olajjal keverve vagy vízzel hígítva használhatjuk ecsetelésre.

Teafaolaj a vírusos bőrbetegségek kezelésére

Klinikai tesztekkel igazolt, hogy a teafaolaj elősegíti a HPV-vírusok okozta szemölcsök gyógyulását, és hatékony megoldást nyújt a HSV-1 és HSV-2 herpesz vírusok okozta ajakherpesz kezelésében. A szemölcsökre közvetlenül tehetünk 1-1 csepp teafaolajat, majd ragasszuk le a szemölcsöt. Az ajakherpesz kezeléséhez készítsünk ecsetelőt úgy, hogy 1 káváskanál mandula- vagy más hidegen sajtolt olajba teszünk 1 csepp teafaolajat, és ezt kenjük a herpeszre.

Teafaolaj parazitás bőrfertőzések kezelésére

Bár sokak számára első hallásra furcsának hathat, ma is igen sok fejtörést és kellemetlenséget okoznak a paraziták. A teafaolaj 5%-os koncentrációban hatékonyan bevethető rühfertőzés, fejtetű vagy a Demodex atka okozta bőrfertőzés kezelésére. Fejtetű esetén 60 ml kókusz- vagy más hidegen sajtolt olajba keverjünk bele 1 teáskanálnyi teafaolajat, majd ezzel masszírozzuk be a fejbőrt, és teljes hosszában oszlassuk el a hajon a krémet. Fedjük be meleg törölközővel, hagyjuk hatni 20-25 percig, majd mossuk ki a hajból.

Teafaolaj pattanásos bőr, ekcéma, horzsolások és rovarcsípések kezelésére

5%-os koncentrációban a teafaolaj ugyanolyan hatékony megoldást kínál a pattanásos bőrre, mint az 5%-os benzoil-peroxid tartalmú készítmények – mindezt kevesebb zavaró mellékhatás mellett. Igaz, a szemmel létható eredményre egy kicsit hosszabb időt kell várni. Ugyanilyen hatékonyan enyhíti a rovarcsípések okozta viszketést, segíti a horzsolások gyógyulását, és hatásos ellenszer ekcémára is. 1 teáskanál olíva- vagy más hidegen sajtolt olajba keverjünk 1-3 csepp illóolajat, majd masszírozzuk a bőrbe.

Teafaolaj zsíros, korpás fejbőr kezelésére

Jó tapasztalatokról számolhatnak be azok is, akik a korpás, zsíros hajra, problémás fejbőrre alkalmazzák a teafaolajat. Mivel a teafaolaj szabályozza a faggyútermelést és nyugtató hatású, csökkenti a fejbőr viszketését, és megvéd a korpaképződéstől is. Gombaölő hatása miatt kiválósan alkalmazható seborrhoeas bőrgyulladás esetén is. A szokásos samponunkhoz keverjünk 3 csepp teafaolajat, majd mossuk meg ezzel a hajat. A képződött habot hagyjuk a fejünkön 3 percig, majd öblítsük le. A fenti alkalmazásokon kívül a teafaolaj alkalmazható szobai párologtatókba a levegő fertőtlenítésére, fürdő- vagy lábvízhez adagolva bőrfertőzések kezelésére vagy megelőzésére is. Kiválóan keverhető más illóolajokkal, például borsmenta, citrom, eukaliptusz, zsálya, levendula, rozmaring illóolajokkal. Hatékony rovarriasztó is, így nyugodtan bevethetjük túrázáskor, hogy az apró vérszívók ne rontsák el az élményt. A teafaolaj sokoldalú felhasználása révén a tudatos háztartásoknak is közkedvelt kelléke.