Természetes illóolajok, bio illóolajok, bázisolajok és aromaterápiás készítmények
Aphrodité szerelem aromaterápiás illóolaj csomag
Te hogyan kedveskedsz annak, akit a legjobban szeretsz? Bármi is a terved, az illóolajok segítségével igazán elbűvölő romantikus aláfestést tudsz biztosítani egy szép estéhez.
MediNatural Fodormenta illóolaj (10ml)
MediNatural Citronella illóolaj (10ml)
MediNatural BIO Édes Narancs illóolaj (5ml)
MediNatural BIO Citrom illóolaj (5ml)
MediNatural XXL Narancs illóolaj (30ml)
MediNatural Karácsony Varázsa illóolaj keverék (10ml)
MediNatural Római kamilla illóolaj (2ml)
MediNatural Kakukkfű illóolaj (10ml)
MediNatural Kubeba illóolaj (10ml)
Ismerd meg a Medinatural 100%-os tisztaságú illóolajokat!
Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a lehető legjobb minőségben és terápiás szempontból a leghatékonyabb gyógynövényekből nyert illóolajok kerüljenek a MediNatural márkanév alatt az üvegcsékbe! A Természettől Neked!
Éppen ezért a MediNatural illóolajok fizikai, kémiai, mikrobiológiai megfelelőségi vizsgálatnak alávetett, laboratóriumban bevizsgált, 100%-os természetes illóolajok, amelyek semmilyen hozzáadott anyagot nem tartalmaznak!
Milyen hatást gyakorol a szervezetre az illóolaj?
Az illóolaj használata, vagyis az aromaterápia a civilizációval egyidős, célja lehet a felfrissítés, a relaxálás vagy akár a csábítás, de a testápolás és a gyógyítás is.
Az illóolajok kedvező hatásai:
- javítják a közérzeted
- illatosítanak és szagtalanítanak
- fertőtlenítik a levegőt,
- elpusztítják a kórokozókat
- megfázás esetén oldják a nyálkát és könnyítik a légzést
- bőrápoló olajban elkeverve tisztítják és ápolják a bőröd
Az illóolaj csodálatos természetes esszencia! Miben rejlik az ereje?
Az aromás növények a tápláló föld és víz, valamint az éltető nap sugarait és melegét használják fel a fotoszintézishez, amely során az úgynevezett kiválasztó-sejtekben (idioblasztokban) illateszenciák (illóolaj, balzsam) jönnek létre. Ezek a természetes illatok magukhoz csábítják a hasznos rovarokat, hogy beporozzák, megtermékenyítsék őket, viszont elűzik a kevésbé barátságos rovarokat, amelyek nem kívánatosak. Az aromás növény kiválasztó sejtjei az ágakban, vesszőben, de leginkább a növény felszíni részén, a virágokban vagy leveleken találhatók. Az ebből kinyert illóolajról úgy tartják, hogy a növény életerejének, energiájának hordozója, amely az adott növény életében fontos szerepet tölt be, gyakran úgy is emlegetik, mint a növény illatos szívét, életenergiáját vagy lelkét, mely az adott növény életében fontos szerepet tölt be. Ezek az illatanyagok a levegőbe kerülve a kinyert növényre jellemző tulajdonságokkal, illattal rendelkeznek. A 100 %-os természetes illóolaj értékét a hatóanyagok gazdagsága adja. Mivel az illóolaj a növény valódi esszenciáját tartalmazza, csak kis mennyiséget kell belőle használni.
Hogyan nyerik ki a növényből az illóolajat?
Ezt az esszenciát fajtától függően 3 fő eljárással nyerik ki melynek során illóolaj keletkezik: víz-gőz desztillációval, préseléssel vagy oldószeres kivonással.
Az illóolaj előállításának módját mindig az a növényi rész határozza meg, melyikből az olaját nyerik. Az illóolaj kinyerése a növényi nyersanyagtól függően elsősorban víz- vagy vízgőz-desztillációval, préseléssel történik.
Illóolaj →víz-gőz desztilláció
A növényi részeket közvetlenül a vízzel együtt forralják, illetve megfelelő berendezésben előállított gőztérbe helyezik, ahol a gőz magával ragadja az illóolajat, amelyet hűtőrendszerben kondenzálnak, a szedőben az illóolaj sűrűség szerint elkülönül a víztől. Régóta ismert népi gyógymód is hasonlít a vízgőz-desztillációhoz, amikor a forró vízbe kamillavirágot tesszünk, és a gőze fölé hajolva inhalálunk, azaz a gőzzel magával ragadott illóolajat belélegezzük.
Illóolaj → hideg sajtolás
Az illóolajban gazdag növényi részekből gyakorta préselés útján nyerik az illóolajat. Főleg a citrusfélék terméseinek héja esetében narancs illóolaj, citrom illóolaj, grapefruit illóolaj, mandarin illóolaj. Az eljárás során a növényi nyersanyagot zúzás után présekkel sajtolják, majd az extraktumot tisztítják (ülepítés, szűrés stb.) előnye, hogy a legkíméletesebb eljárás (hő, vízgőz nem károsítja).
Hogyan hat a természetes illóolaj?
Állítanak elő mesterséges olajat is, de ezek nem tartalmazzák a valódi illóolaj összetevőit, ezért a szintetikus olaj aromaterápiás célra alkalmatlan. Az illóolaj pozitív irányban befolyásolja az ember lelki és testi egyensúlyát, közérzetét, mert megvan az a képessége, hogy közvetlenül az agy limbikus rendszerére gyakorol jótékony hatást, beindítva számos fiziológiai és pszichikai folyamatot. Ez a hatásmechanizmus elsősorban az illóolaj belégzése által indul meg.
Az aromalámpába vagy a párologtatóba cseppentett illóolaj egyszerre frissítheti fel az egész helyiség levegőjét, ezzel kellemes illatot árasztva otthonunkban. A kellemes alvás érdekében például a levendula vagy és mandarin illóolaj párologtatása csodás választás. A megfázásos időszakban praktikus naponta többször az illóolaj párologtatás, ezzel a levegőben terjedő kórokozók fejlődéséhez kedvezőtlen körülményeket teremtünk és az immunrendszerünk működését is serkentjük.
A szoba légterének fertőtlenítése céljából például megfelelő választás a citrom illóolaj, az eukaliptusz illóolaj, a levendula illóolaj párologtatása. A levegő frissítéséhez alkalmazható radiátorra elhelyezett párologtató vagy aromalámpa, de akár pumpás permetező is. Ez utóbbinál egy pumpás permetezőben 250 ml vízhez kb. 7-8 csepp illóolaj adható, majd összerázás után a levegőbe permetezhető.
Az aromaterápia alkalmazásával, vagyis az illóolajok felhasználásával kapcsolatos biztonsági tudnivalók!
- Mivel az aromaterápia során alkalmazott illóolaj erősen koncentrált formában előállított és forgalmazott szer, ezért alkalmazásánál néhány alapvető biztonsági előírást fontos szem előtt tartanod, annak érdekében, hogy az aromaterápiának csak a kedvező hatásait élvezhesd.
- Az illóolajokat ne alkalmazd a bőrön hígítatlan formában. Van néhány kivétel, de az ilyen alkalmazáshoz tapasztalt felhasználónak kell lenni, vagy aromaterápiás szakemberrel konzultálva, csak annak javaslatára használd az illóolajokat hígítatlanul.
- Egyes illóolajok túlérzékenységet vagy allergiás reakciókat válthatnak ki. Ha első alkalommal használsz egy illóolajat, kis felületen kend a bőrödre növényi olajjal hígítva, majd várj 24 órát. Amennyiben nem lépnek fel allergiás tünetek, bőrirritáció, nyugodtan alkalmazhatod a készítményt.
- Az illóolajokból mindig csak az előírt, vagy az adatlapon, illetve csomagoláson feltüntetett mennyiséget használd.
- Ügyelj arra, hogy az illóolaj ne kerülhessen gyerek kezébe, tárolásuknál olyan körültekintéssel járj el, mint a gyógyszerek esetében.
- Egyes illóolajok használatát kerülni kell a terhesség alatt, asztma, epilepszia, vagy más egészségügyi problémák, tünetek esetén. Az a legbiztosabb, ha a várandósság első három hónapjában a kismama nem használ illóolajat.
Használhatóak-e az illóolajok belsőleg?
Ez a kérdés gyakran vetődik fel, ezért fontos tisztázni. A MediNatural illóolajok és illóolaj keverékek 100%-os tisztaságúak, nem tartalmaznak hozzátett adalékot, mindig figyelünk a kiváló minőségre és a megbízható származási helyre. Ennek ellenére nem ajánljuk az illóolajok belsőleges fogyasztását, mert jelenleg Magyarországon nem engedélyezett az illóolajok belső használata, emésztőrendszerbe kerülése és mi a jogszabályok szerint járunk el. Számos illóolajunk gyógyszerkönyvi minőségű, valamint bio minősítésű, de ez nem jelenti azt, hogy gyógyhatású szerként lehetne javasolni, és ez teljesen független az illóolaj minőségétől. Fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a májnak mindent fel kell dolgoznia, amit testünkbe beviszünk, beleértve az illóolaj-alkotóelemeket is. Még tudományos körökben sem áll rendelkezésre elegendő információ arról, hogy az illóolajok mennyire biztonságosak a belsőleg történő alkalmazáshoz.
Az illóolajokban vannak olyan alkotóelemek, amelyek mérgezőek, irritálóak és csak azért, mert egy illóolaj 100%-ban tiszta és természetes, nem jelenti azt, hogy nem árthat. Az illóolaj okozta károkat nem mindig szennyezések vagy hamisítások okozzák; hanem leggyakrabban az alkotóelemek, ez nem a tisztaságról, hanem a biztonságról szól.
Az illóolajok koncentrált hatóanyag-tartalmúak, használatuk különös figyelmet igényel, hiszen vannak életkori, egészségi állapot szerinti korlátok is. A kockázatok növekednek kisgyermekek, idős emberek és várandósság esetében, bizonyos illóolajok teljes egészében kerülendők kisgyermekek közelében, illetve a terhesség alatt. Tehát belsőleg az illóolajok fogyasztása tilos, Magyarországon az illóolajokat „gyógyszernek nem minősülő növényi készítményekhez” sorolják, és a magyar gyakorlat nem teszi lehetővé az illóolajok orális alkalmazását!
Párologtatással vagy bőrön keresztül bázisolajba cseppentve juttathatjuk be biztonságosan a szervezetünkbe az illóolajokat, így maximálisan ki tudják fejteni pozitív hatásukat. Nem véletlenül hívják az illóolajokkal történő kezelést aromaterápiának, ugyanis az illékony anyag maga a terápiás célú molekula.