A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez!
Kategóriák / Termékek

Itt az ideje a feltöltődésnek, mutatunk 7 bevált tippet, amivel leküzdheted a tavaszi fáradtságot!

Itt az ideje a feltöltődésnek, mutatunk 7 bevált tippet, amivel leküzdheted a tavaszi fáradtságot!

 

Tél végén beköszönt az új évszakkal együtt a tavaszi fáradtság is. Ennek legfőbb okai, hogy az elmúlt hónapok során sokkal kevesebb tápanyagban gazdag, friss élelmiszert fogyasztottunk, esetleg náthás – influenzás betegségek is kimeríthették a szervezetünket. Ráadásul a borongós időjárás, kevesebb testmozgás és szabad levegőn tartózkodás sem kedvezett az egészségünknek.

Ez sajnos a bőrünkön is meglátszik, sokan panaszkodnak, hogy egy fáradt, fakó, nyúzott arc néz vissza rájuk a tükörből. Éppen ezért itt az ideje feltöltődni, megújulni, hogy ismét erőnk teljében érezhessük magunkat.

 

Mutatunk néhány hasznos tippet, amelyekkel támogathatod a tested működését és természetesen ezek pozitívan hatnak a bőr állapotára is!

 

1. Csíráztass!

Talán furcsának tűnik, hogy ezzel kezdjük a tanácsok sorát, de tél végén a csírák rendszeres fogyasztásával tudjuk a leggyorsabban feltölteni magunkat. A magokból kifejlődött apró hajtások magas tápértékű, teljes egészében emészthető élelmiszerek, melyek minden másnál nagyobb koncentrációban tartalmaznak vitaminokat, jelentős az aminosav-, az enzim-, az antioxidáns- és az ásványi anyag tartalmuk.

A legjobb minőségű azonnali energiát biztosítják a szervezet számára, rendszeres fogyasztásukkal hozzájárulhatunk egészségünk fenntartásához. Bár lehet készen is kapni csírákat, de az otthoni csíráztatás is nagyon egyszerű.

Csíráztatáshoz lehetőleg kimondottan erre a célra szánt bio magokat használj (lucerna, retek, brokkoli, lencse, mustár…). Egy evőkanálnyi magot vízbe kell áztatni 12 órára, majd naponta kétszer szűrőben átmosni és lecsurgatni, pár nap múlva már fogyaszthatóak is a friss és finom csírák. Teheted vajaskenyérre, szendvicsbe, keverheted salátába, rászórhatod krémleves vagy főzelék tetejére is, persze önállóan is fogyasztható.

 

2. Támogasd a bélflórádat!

Az immunrendszer működése, így az egészségünk nagyrészben a bélflóra állapotától függ. A belekben lévő mikrobiom egyensúlyát egyrészt rostok (prebiotikum), másrészt hasznos mikroorganizmusok (probiotikumok) bejuttatásával lehet megőrizni, illetve visszaállítani. Tehát a zöldség, gyümölcs, teljes gabona, olajos mag, csíra legyen a mindennapi táplálkozásod része és kerüld a finomított, túlzottan feldolgozott, értéktelen ételeket. Ezen kívül a fermentált (akár házilag erjesztett) zöldségek, jótékony baktériumokat tartalmazó kiegészítők mindenképpen szükségesek a bélflóra támogatásához.

 

3. Igyál minden nap zöldturmixot!

A turmix nevéből adódóan többféle alapanyagból, leggyakrabban különböző gyümölcsök, zöldségek, zöld levelek, tejtermék, magital (például: rizs, zab, mandula), fűszerek, algapor hozzáadásával készül. Ez egy remek tápanyagbomba tízóraira, illetve uzsonnára, viszont egy dolgot érdemes figyelembe venni. A turmix tulajdonképpen pépesített étel, éppen ezért a jó emésztés érdekében fontos, hogy jól elkeveredjen nyállal, tehát egy-egy kortyot a szájban kell tartani, „rágni” és lassan elfogyasztani,

 

4. Ne feledkezz meg a super-foodokról!

Ezt a kifejezést olyan az élelmiszerekre és a belőlük készült 100%-ban természetes levekre, kivonatokra, aszalványokra használjuk, amelyek nagy mértékben tartalmaznak a szervezetünk számára nélkülözhetetlen tápanyagokat, tehát más ételekhez képest hatékonyabban járulnak hozzá az egészségünkhöz. Ezek a szuper hatékony táplálékok nagyon jól jönnek ebben az időszakban, hiszen fogyasztásukkal viszonylag gyorsan fel tudunk töltődni. Nem kell belőlük sok, inkább naponta kisebb mennyiség javasolt. Ilyenek például: bogyós gyümölcsök (áfonya, goji, ribizli, acai, szeder), magvak (chia, len, szezám, mandula, kender, dió, tökmag), gabonák (quinoa, köles, hajdina), hüvelyesek (mungóbab, vöröslencse, csicseriborsó, kakaóbab), algák (spirulina, chrolella), avokádó, fűszerek (fahéj, kurkuma, fokhagyma, gyömbér, zöld tea), gyógynövények (csalán, tyúkhúr, bodzavirág, menta).

 

5. Örökzöld téma: vízfogyasztás

Télen nem kívánjuk olyan mértékben a folyadékot, mint nyáron, ez sokaknál oda vezet, hogy alig isznak. Pedig minden sejtünknek, a szerveinknek, a szöveteinknek, így a bőrünknek is tiszta vízre van szüksége a megfelelő működéshez. A tapasztalatok azt mutatják, hogy házilag, akár egy vízszűrő kancsóval tisztított lágy víz sokkal jobban esik. Amennyiben egyáltalán nem kívánod a vizet, akkor tegyél bele pár csepp citromlét, 100%-os almalét, narancslét vagy fogyassz adalékanyag- és aromamentes gyümölcsteát.

 

6. Használd ki az aromaterápia előnyeit

Az illóolajok is segíthetnek a tavaszi megújulásban, hogy leküzdjük a melankolikus hangulatot és jobb kedvre derüljünk. A szervezetbe kerülve hatást gyakorolnak az agy bizonyos területeire, ezáltal befolyásolva bennünket. Válassz kedved szerint a 100%-os tisztaságú, ellenőrzött minőségű illóolajok közül, amiket leginkább ajánlunk: geránium, levendula, narancs, citrom, kubeba, citromfű, grapefruit, mandarin.

Aromaterápia előnyei - illóolaj párologtatása

 

7. Lelki feltöltődés

Létfontosságú, hogy ne csak szomorú és félelmetes hírekkel telítsük meg az elménket és a szívünket, hanem lélekemelő és feltöltődést segítő tevékenységeket is végezzünk. Erre számtalan lehetőség kínálkozik: zenehallgatás, tánc, örömet okozó testmozgás, friss levegőn való séta/kirándulás, jó társaságban eltöltött idő, játék, hobbi…

Tehát itt az ideje a megújulásnak, a fenti 7 tipp alkalmazása biztosan segíteni fog ebben!