Teafaolajos kézműves szappan
Teafaolajos kézműves szappan
![]() |
![]() |
![]() |
Bővebb leírás
Örök, mégis mindennapos kérdés: mivel tisztítsuk a bőrünket?
Mivel mossuk az arcunkat?
Mivel mosakodjunk nap, mint nap?
Elég a víz? – kérdezheted. Egy kis szennyeződés és máris rájövünk, hogy nem, nem elég!
Elég a lemosó tonik? – De ott vannak a kezeink és a testünk is... Nem kenegethetjük álló napon át a testünket tonikkal átitatott vattacsomókkal!
Legyen tusfürdő? – És ha szeretnél belecsobbanni a kádba?
Legyen habfürdő? – De nem túl sok kemikália az a megtisztuláshoz?
Legyen teljesen natúr? – De mi lesz akkor a lágyan nyugtató, felszabadító, boldogító illatokkal?
Legyen egyben tápláló is a tisztálkodás? – De mégis hogyan?
Túl sok dilemma ez, mindössze néhány perccel az ébredés után, és aztán ezek egész álló nap kitartanak, míg álomra nem hajtjuk a fejünket. Ha szerencsénk van, nem erről álmodunk...
De nemcsak sok dilemma ez, hanem mostantól már felesleges is, hiszen elhoztuk neked a tisztálkodás új Szent Grálját: a Teafaolajos kézműves szappanunkat, kizárólag természetes és bőrbarát, bőrtápláló összetevőkkel.
De előbb álljunk meg egy szóra: hogyan működik a szappan?
A szappan évezredes találmánya az emberiségnek, bár eleinte nem tisztálkodásra, hanem leginkább mosásra, tárgyak le- illetve elmosására lett alkalmazva. Mint sok minden más, ezt is a véletlen felfedezés hozta el nekünk, és azóta is jó szolgálatot tesz. Átmeneti időre a 20. században a tusfürdők, folyékony szappanok és habfürdők vették át az uralmát, a mosás terén pedig a szintetikus, folyékony és szemcsés mosószerek, de a 21. században visszatért jól megérdemelt trónjára, és azóta boldogabbá teszi az életünket.
A szappan úgy működik, hogy a benne lévő, zsírból származó nátriumsó – egy lúgos anyag – szétroncsolja, szinte felaprítja a szennyeződéseket, leválasztja azokat a tisztítandó felületről, így már csak le kell öblíteni. A szappan hatékony működéséhez nincs szükség dörzsölésre, durva fizikai behatásra, a nátriumsó elvégzi a tisztítás feladatát.
A szappan nagyon hatékony a fehérje és zsírtartalmú, zsírbázisú szennyeződések ellen, ezért is ajánlanak szappanos kézmosást például vírusok és baktériumok elleni harcban, mert például bizonyos vírusok fehérje- vagy zsírburokkal védik magukat.
A szappan általánosságban is mindig valamilyen zsírból származik, tehát az benne a zseniális, hogy ha megfelelő összetevőkből készül, akkor alapvetően ápolni is tudja a bőrt. Nos, mi ezt a tápláló hatást turbóztuk meg a szappan már jól ismert tisztító hatása mellé.
A MediNatural bemutatja: Teafaolajos kézműves szappan!
Mi mindent tettünk bele?
A Teafaolajos kézműves szappanunkban több féle olajat és zsírt is használtunk, melyeket már ismerhetsz bőrápoló és öregedésgátló termékeinkből is.
Összetevők:
- Kókuszolajat
- Napraforgó olajat
- Repceolajat
- Olívaolajat
- Shea vajat
Mindezeket úgynevezett elszappanosított állapotban, ami azt jelenti, hogy ápolnak és egyben tisztítanak is.
Továbbá tettünk még bele:
- Teafa illóolajat – az egészséges bőrért.
- Petrezselymet a tápláló olajok bőrbe jutásáért.
Mint láthatod, csak és kizárólag természetes, növényi forrásból származó alapanyagok vannak a Teafaolajos kézműves szappanunkban, mert mint talán már tudod, mi, a MediNaturalnál kizárólag a természet ajándékait hozzuk el neked, bőrtápláló termékekbe álmodva.
Hogyan használd a Teafaolajos kézműves szappant?
Enyhén nedves kézzel forgasd meg a kezeidben addig, míg az átnedvesedő szappanfelületről elegendő mennyiségű habos-illatos szappan át nem kerül a bőrödre. Ezek után szétkenheted a megtisztítandó bőrfelületen, finoman, lágyan simítva.
Mosdókefét és mosdószappant, és persze mosdókendőt is átszappanozhatsz a kényelemért, hogy aztán az egész testedet letisztíthasd vele, miközben biztos lehetsz abban, hogy a bőrápolást is megkapod, amire mindig is vágytál.
Használhatom az arcomra is?
IGEN! Általában száraz bőrűek nagy problémája az, hogy bármivel is mossák az arcukat, az húzódni, feszülni fog utána. Ezért aztán igyekeznek kizárólag csak „tiszta” vízzel mosakodni. Igen ám, csakhogy a csapból jövő víz sem igazán tiszta... Tehát még száraz bőrűeknek is javasolt a Teafaolajos kézműves szappan használata az arcmosáshoz, hogy egyrészt leoldd a bőrödről az oda nem való anyagokat, és ne vidd fel a vízzel sem azt, ami nem oda tartozik. Természetesen mindenki másnak is ajánljuk arcmosáshoz is, tehát normál, vegyes, zsíros bőrre is!
Ami pedig jó az arcunknak, az jó az egész testünknek!
Aktuális kérdés: véd a vírusok ellen is?
Egyszerűen nem mehetünk el az életünket felbolygató koronavírus téma mellett, főleg, hogy a szappan hirtelen reflektorfénybe került a járvány miatt. A válaszunk IGEN! A szappanos kézmosás, arcmosás és bármilyen területen történő szappanos mosakodás véd a vírusok és bacilusok ellen. Mindig is védett, ez után is fog.
Ha pedig már a szappan ekkora hangsúlyt kapott – jól megérdemelten – újra a köztudatban, akkor válassz olyat, ami tápláló, és ráadásul kézműves technológiával készült, tehát benne van szívünk-lelkünk!
Teafaolajos kézműves szappan – ápolt és tiszta bőr egyszerre, a természet erejével.
Rendeld meg most, mint tudod, 100 napos garanciát vállalunk!
* Az illóolaj természetes komponense