A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez!
Kategóriák / Termékek

Nem csak finom, egészséges is a fahéj!

A fahéj jótékony hatásai‎

Jellegzetes illata és egyedülálló íze mellett számos előnyös élettani hatással rendelkezik. A régi időkben használták hurutos megbetegedés esetén, emellett gyomorerősítő és étvágyjavító hatású.

Az emésztőszervi előnyös hatásai mellett jótékonyan hat a szív- és érrendszerre, valamint a vércukorszintre is.

Teaként fogyasztva javítja az emésztést, a szájüreg gyulladásos folyamatainak gyógyulását. Hatásosan javítja a glükóztoleranciát, és menstruációs panaszok esetén is alkalmazható, ugyanis ellazítja a méhet.

A húgyhólyag és a húgyutak fertőzése esetén egy pohár langyos vízbe keverjünk két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. 

Megfázás esetén is használható, hiszen a fahéj erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a baktériumokkal és vírusokkal szemben. Hamarabb kigyógyulhatunk a megfázásból, enyhíti a köhögést és megtisztítja a légcsövet.

 

Fahéj mézzel

A fahéjat gyakran mézzel együtt ajánlják gyógyításra. Azok az idős emberek, akik naponta fogyasztják e két élelmiszert, erősebbek és mozgékonyabbak. Ha reggel éhgyomorra iszunk mézes-fahéjas italt, azzal pedig a fogyást segíthetjük elő.

Fogyasztási tippek

→ Lekvár helyett mézes-fahéjas keveréket kenjünk a kenyerünkre.
→ Készíts teát 6 dl vízből, 4 kanál mézből és 1 kanál fahéjból. 

 

A fahéj  túlzott fogyasztásnak lehetnek, mellékhatásai, mint az allergiás bőr- és nyálkahártya-reakciók, ezért a mértéktartás itt is nagyon fontos. Amennyiben gyomorfekélyed van, nem ajánlott, továbbá terhesség esetén is érdemes mellőzni.  

Persze ha a Süteményeket vagy a teád ízesíted fahéjjal, nem kell aggódnod, a fűszer túlzásba vitt fogyasztásától.

 

Fahéjolaj meghűlésre!

A téli meghűléses időszakban az értékes fűszernövényből, a fahéjból készült illóolajat - fahéjolaj is érdemes bevetned aromaterápiás szerként. 

A fahéjolaj antimikrobiális és antifungális hatása miatt párologtatóba csepegtetve segíthet a légúti fertőzések elűzésében, és a szoba levegőjét is tisztítja. Az illata nemcsak mesés, belélegezve hozzájárul a jó hangulat megteremtéséhez, segít átvészelni az érzelmi válságokat, nyugtatja és erősíti az idegeket.

 


Te szereted a fahéjat? Szoktál valamilyen fahéjas finomságot készíteni a konyhádban?
Görgess lejjebb és Oszd meg velünk itt a blogon!