A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez!
Kategóriák / Termékek

Kókuszolaj hajra

kokuszolaj-hajra

A kókuszolaj mindenütt hódít: nem csupán a konyhában és testvajként használhatjuk, de hajra is!

 

De mi is ez valójában?

A kókuszolaj, vagy más nevén kókuszzsír, kókuszvaj egy olyan növényi olaj, amit a kókuszpálma magjának beléből nyernek ki szárítás után valamilyen eljárással. A kinyerési eljárás alapján megkülönböztetünk hidegen sajtolt, szűz és finomított kókuszolajat.

A hidegen sajtolt kókuszolaj tiszta, átlátszó folyadék, ami nem esik át hőkezelésen, így megőrzi a kókusz finom aromáját és minden jótékony hatását, és szerkezete sem módosul.

A szűz kókuszolaj abban tér el a hidegen sajtolt változattól, hogy hőkezelésen esik át: a kinyerés gazdaságosabb, ha magasabb hőmérsékleten végzik, hiszen a kókuszolaj olvadáspontja 24 °C. A finomított kókuszolaj átesik a finomítás-színtelenítés-szagtalanítás folyamatán, így íz, színe semlegessé válik, és kiválóan alkalmas lesz sütésre-főzésre – viszont a finomítási eljárás során elvesznek belőle értékes vitaminok és aminosavak, így a szervezet számára értéktelenebb ez a verzió.


Kókuszolaj belsőleg
A feljegyzések szerint a kókuszolaj hatásait az 1940-es években figyelték meg a farmerek az USA-ban.
Mivel a piacon a kókuszolaj volt a legolcsóbb zsiradék, ezt kezdték tömegesen vásárolni a sertéseik hizlalásához. Ám az eredmény meglepő volt: ahelyett, hogy az állatok hízásnak indultak volna, pont az ellenkezője történt: szálkásodtak és fogytak, így aztán áttértek a sokkal hatásosabb kukoricaolajra. Az, hogy a dokumentált „kudarc” után mennyi idő telt el, amíg a kókuszolaj előnyös tulajdonságait az emberi táplálkozás számára felfedezték, már más kérdés.


 

Kókuszolaj külsőleg

A kókuszolajat az egyik leghatékonyabb testápolóként tartják számon, hiszen bizonyítottan regenerálja és puhává varázsolja a bőrt a benne található rengeteg antioxidánsnak és telített zsíroknak köszönhetően. 

Hatékonyan alkalmazható a száraz, kirepedezett ajkakra vagy sarkakra, lassítja az öregedést, eltünteti a bőrhibákat.

Mivel belülről hidratálja a bőrt és nem engedi kiszáradni, hosszan tartó védelmet biztosít.

De a kókuszolaj előnyeit nem csak bőrünk élvezheti, hajra is eredményesen használhatjuk. Az erős napsütés, a hajszárító, a légkondi mind-mind szárítja a hajat.

Ugyanakkor az is megfigyelhető, hogy a trópusokon élő embereknek, akik a szárító napsütésnek sokkal inkább ki vannak téve, szép fényes hajuk és puha bőrük van.


A titok nyitja nem más, mint a kókuszolaj: az indonéz hölgyek kókusztejjel mosnak hajat, a polinéz nők pedig bőrre és hajra is kenik a kókuszból kisajtolt olajat

Organikus extra szűz kókuszolaj

organikus kokuszolaj-hajra-testre

 

A kókuszolaj tápláló és hidratáló hatása természetesen a hajra kenve is érvényesül, használatától egészségesebb, erősebb, puhább, fényesebb lesz a haj és a fejbőr is, nem csak a test. Ezt már évezredek óta kihasználják annak a vidéknek a népei, ahol a kókuszpálma őshonos, és egy ideje már nálunk is elérhető ez a csodaszer.
 

 

 

Hogyan használható a kókuszolaj hajra?


- Belsőleg alkalmazva elősegíti a hajnövekedést és gátolja a kopaszodást. Napi 4 evőkanál elfogyasztása már látványos eredményt hoz

- Száraz, töredezett, fénytelen haj esetén hajmosás után kenjük fel a még nedves, törölközővel leitatott hajra a kókuszolajat, takarjuk le zuhanysapkával, majd 30 perc után mossuk meg ismét a hajunkat.

- Korpás haj vagy fejbőr esetén a kókuszolajat masszírozzuk a fejbőrbe, vagy száraz hajra tegyük fel pakolásként. Akár pakolásként, akár masszázsra használjuk, utána érdemes hajat mosnunk.

- Tetűfertőzés esetén a kókuszolaj a hajra kenve nem csak a tetveket, hanem a serkéket is hatékonyan elpusztítja – miközben ápolja is a hajat és a fejbőrt. Óriási előnye, hogy vegyszermentes és biztos megoldás kínál, hiszen az olajtól gyakorlatilag megfulladnak a tetvek, és a serkék sem jutnak levegőhöz. Mivel mechanikai úton hat, a kókuszolaj nagyon jó hatásfokú tetűirtó a nagyon hosszú, dús, göndör hajra is, így egy-egy óvodai vagy iskolai fertőzés miatt a kislányoknak nem kell megválniuk ékes hajzuhataguktól sem.

- Koszmó ellen is hatásos és bababarát megoldást kínál a kókuszolaj: kenjük a baba fejére és hajára, hagyjuk rajta pár percig, majd egy puha kefével egyszerűen fésüljük ki a koszmót.

- Hajkondicionáló is készíthető kókuszolajból száraz, töredezett hajra: öntsünk egy üvegbe 2 teáskanál kókuszolajat, 2 bögre desztillált vizet, valamint zsíros, irritált bőr esetén pár csepp teafaolajat, száraz fejbőr esetén rozmaring olajat, rózsavizet, alaposan rázzuk össze, és már készen is vagyunk! Ezt a kondicionálót nem kell kimosni a hajból úgy, mint a pakolásokat, és a használatok között ajánlatos a hűtőben tartani.

 

A kókuszolaj ártalmai a hajra

A fentiek olvasása után valószínűleg mindenkinek az jut eszébe, hogy mindez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Mindannyian vágyunk a „mellékhatások”, „ellenjavallatok”, „ártalmak” szakaszra is, mert anélkül sosem teljes a kép.

Hát íme: A kókuszolaj alkalmazása a bőrre és hajra teljesen biztonságos, de itt is ajánlott önmérsékletet tanúsítani. Az egyetlen ártalom az lehet, hogy a kókuszolaj túlzásba vitt használata esetén az olaj lerakódhat a fejbőrre és a hajra, amitől aztán
– főleg a vékony szálú – haj zsíros tapintású lesz, és lelapul.

Ez könnyen elkerülhető, ha csak kis mennyiséget használunk, és esetleg csak a hajvégekre, vagy a hajszál közepétől a hajvégekig alkalmazzuk.